دیوان محاسبات استان تهران
کرتین وال
خرداد ۱۶, ۱۳۹۶
فایبر سمنت برد
خصوصیات فایبر سمنت برد
شهریور ۲۵, ۱۳۹۶
سمنت برد

سمنت برد

تکنولوژی اتوکلاو در تولید فایبر سمنت برد باعث شده تا این محصول سبب شده ، وزن مخصوص پایین از مقاومت خمشی و فشاری بالایی برخوردار بوده باشد .

سمنت برد ترکیبی مقاوم دارای جذب آب پایین و سازگار با محیط زیست می باشد که این پنل الیاف دار سیمانی متشکل شده از الیاف طبیعی سلولوزی با بافتی سیلیکات و سیمان یکپارچه شده تا ثبات این محصول در تمامی شرایط اقلیمی تضمین گردد. استفاده ا فایبر سمت در تمامی پوشش های ساختمانی از  (نمای بیرونی) ، دیوارهای داخلی و خارجی کف و سقف کاذب داخلی و خارجی می باشد و از خصوصیات بارز آن جذب آب پایین  بوده که در نتیجه  آن با تغییر شرایط آب و هوایی هیچ آسیبی به این محصول وارد نمی شود ، سمنت برد را می توان در شرایط سخت آب وهوایی دارای رطوبت بالا استفاده نمود .

 

  • ایمنی :

فایبر سمنت برد دارای وزنی تقریبی نیمی از وزن مصالح سنتی مانند سنگ ، باعث بالا رفتن ضریب ایمنی ساختمان به خصوص در برابر زلزله می گردد همچنین تا دو ساعت دوام در برابر آتش بیشترین مقاومت طبیعی در برابر آتش را تامین می نماید. سمنت برد به عنوان یکی از سبک ترین و اقتصادی ترین مصالح جهت استفاده در نمای ساختمان به ویژه جهت بازسازی نما می باشد .

  • نصب سریع و آسان :

فایبر سمنت به عنوان یک نمای خشک  مزیت احداث سریع را فراهم آورده و مصرف آب در ساختمان سازی را کاهش می دهد . فایبر سمنت انعطاف پذیر بوده و با انحنای خود زیبایی های معماری را به نمایش می گذارد .

  • کاهش مصرف انرژی :

سمنت برد در ساختمان به همراه عایق های مختلف موجود  همانند  ، پشم سنگ ، پلی استایرن و یا بتن سبک ، علاوه بر ایجاد محیطی آرام و عاری از هرگونه آلودگی های صوتی سبب صرفه  جویی در مصرف انرژی شده و الزامات مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را برآورده می سازد .

  • مقاومت فایبر سمنت : 

سمنت برد با بهره گیری از فناوری اتوکلاو از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده که در حفظ منابع طبیعی باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری نیز می گردد .

روش اجرای فایبر سمنت

  1. پروفیل M و v
  2. ورق A
  3. نصب فایبر سمنت به دو حالت (سایدینگ و کلونیال )

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *