ورق کامپوزیت و ویژگی های آن
بهمن ۲۶, ۱۳۹۶
۴ نکته درباره ورق کامپوزیت آلومینیومی
اسفند ۱, ۱۳۹۶

همانطور که قبلا توضیح دادیم و می دانید ورق کامپوزیت آلومینیومی از دو ورق آلومینیومی ساخته شده است که بین آن ها یک هسته غیر آلومینیومی قرار دارد. ورق های کامپوزیت طوری مهندسی و طراحی شده اند که دوام و ماندگاری بسیار بالایی در نمای ساختمان و تابلوهای تبلیغاتی دارند. این ورق ها که به آن ها ACP نیز می گویند ، به مشتریان گزینه ای مقرون به صرفه با ظاهری یکدست، شیک، زیبا و مدرن می دهد. قابل توجه است بدانید کاربرد عمده ورق کامپوزیت در مجری نما و نمای ساختمان می باشد.
استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیومی چندین مزیت دارد که در این مقاله به توضیح چند مورد از آن ها می پردازیم:
ماندگاری و دوام
ورق کامپوزیت آلومینیومی به دلیل ترکیب فلز و پلاستیک از ماندگاری بسیار زیادی برخوردارند و در مقابل شرایط جوی و ایجاد لکه و کثیفی مقاوم می باشند. هم چنین این ورق ها مانع مستحکمی ایجاد می کنند تا مشتریان بتوانند از فضای آرامی که به دلیل کاهش صداهای محیط بیرون ایجاد می شود لذت ببرند. ورق های کامپوزیت علی رغم تغییرات آب و هوایی ، شکل و اندازه خود را حفظ می کنند و باعث می شود برای مناطقی که شرایط جوی بسیار سختی دارند ایده آل ترین گزینه باشند. علاوه بر این ، ورق کامپوزیت آلومینیومی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاوم می باشند و این نکته باعث می شود که بتوان از آن ها برای سالیان متمادی بهره برد.
مقرون به صرفه
ورق های کامپوزیت آلومینیومی یکی از مقرون به صرفه ترین محصولات موجود در بازار می باشند. این ورق ها به دلیل هزینه بسیار کم اولیه و ماندگاری طولانی باعث می شوند که مشتریان بتوانند در هزینه ها صرفه جویی کنند. هم چنین این موضوع ثابت شده است که ورق های کامپوزیت آلومینیومی ، عایق بسیار مطلوبی برای گرما می باشند و به این دلیل باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و گاز و هم چنین هزینه ها می شوند.
ایمن
از آن جایی که آلومینیوم آتش نمی گیرد و نمی سوزد، ورق های کامپوزیت آلومینیومی ویژگی ضد آتش را نیز ارائه می دهند. اگر ورق های کامپوزیت آلومینیومی را در معرض دمای ۶۵۰ درجه سانتی گراد و یا بیشتر قرار دهید ذوب می شوند. با این حال در حین ذوب شدن گاز یا دودی تولید نمی کند که برای سلامتی ساکنان یا محیط مضر باشد.
نگهداری بی دردسر
ورق های کامپوزیت آلومینیومی سرویس و نگهداری بی دردسر و آسانی را ارائه می دهند، نمای ساختمان را حفظ می کنند و از هر محصول دیگری ماندگاری بیشتری دارد. بسیار الب توجه است بدانید برای پاک کردن گرد و خاک از روی این ورق ها فقط کافی است که از پارچه تمیز استفاده کنید.
تنوع رنگ
بسیاری از مصالح ساختمانی مشتریان را به چند رنگ معمول محدود می کنند. از آن جایی که ورق های کامپوزیت آلومینیومی دارای رنگ های بسیار زیادی می باشند، مشتریان دیگر مجبور نیستند که رنگ نزدیک به رنگ دلخواه خود انتخاب کنند و به راحتی می توانند آن طور که مد نظرشان است نمای ساختمان خود را تزیین کنند. ورق های کامپوزیت آلومینیومی هم چنین در طرح های سنگ طبیعی، چوب و متالیک نیز موجود می باشند.
ورق های کامپوزیت آلومینیومی می توانند انتخابی ایمن تر و مقرون به صرفه تر از محصولات و مصالح رایج و مرسوم باشند. اگر می خواهید نمای ساختمان خود را عوض کنید یا ساختمان جدیدی بسازید، ورق کامپوزیت آلومینیومی را به خاطر داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر از نمای ساختمان می توانید سایت را مشاهده نمایید و یا با شماره های مود در سایت تماس حاصل نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *